iPhone ile iMac, MacBook cihazlarını eşleştirme

logo-apple

Bildiğimiz gibi şimdiye dek Apple’ın mobil cihazları ile bilgisayarları arasında herhangi bir bağlantı bulunmuyordu. Ancak artık bunu sağlamak son derece mümkün bir hale geldi. Her geçen gün gelişen ve kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmayı kendisine amaç bile Apple yeni güncelleştirmeleri ile bekleyenlerini sevindirdi.

Apple mobil cihazları ile öncesinde sadece AirDrop eşleştirme yapabilmeniz sağlanıyordu. Yani sadece bir veri aktarımı durumu söz konusuydu fakat şimdi aramalarınızı, mesajlarınızı iMac ya da Macbook cihazları üzerinden cevaplayabiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için nasıl bir yol izleyeceğinizi merak ediyorsanız hemen aşağıya göz atın!

Nasıl Yapılır?

1- iPhone cihazınızın iOS 8.1‘den yüksek olması gerekiyor, bunun yanında Mac cihazınında Mac Os X Yosemite işletim sistemine sahip olması gerekli.

2- Yapabilmeniz için ikinci önemli faktör iPhone ve iMac ya da MacBook cihazlarınızın aynı Wi-Fiağına bağlı olması gerekiyor.

3- Bunun dışında iPhone ve MacBook ya da iMac cihazlarınızda aynı Apple kimliğini kullanmanız gerekiyor. Yani Apple cihazlarınızda kullandığınız giriş bilgileriniz aynı olmalıdır.

4- Bunların hepsini oluşturduktan sonra cihazınız otomatik olarak bağlı hale gelecektir.

Neler Yapılabilir?

1- Bilgisayarınızdan FaceTime uygulamasını açarak bir kişiyi telefonunuza dokunmadan görüntülü ya da sesli olarak arayabilirsiniz. Bir arama geldiği zaman bilgisayarınızdan cevaplayabilir ya da sonlandırabilirsiniz.

2- Mesajlar uygulamasını açarak bilgisayarınızdan telefonunuza dokunmadan mesaj atabilirsiniz. Mesaj geldiği zaman bligisayarınızdan okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Pin It on Pinterest